Wings for Life

Pomysł


Obserwując postęp naszych pacjentów, którzy korzystają z egzoszkieletu EKSO GT, rozpoczęliśmy poszukiwania nowych wyzwań. Pomysł powstał dzięki Nim – EKSObohaterom, którzy zawsze chcą iść dalej, szybciej i dłużej. Dzięki Ich sile, zawzięciu i niesamowitej motywacji, wpadliśmy na pomysł udziału startu w imprezie biegowej pierwszej osoby z uszkodzeniem rdzenia kręgowego.

Start może odbyć się dzięki założeniu zewnętrznej powłoki, która umożliwia chodzenie i rehabilitację osobom nawet z całkowitym przerwaniem rdzenia kręgowego – dzięki egzoszkieletowi EKSO GT.

Wings for Life


Impreza Wings for Life World Run odbywa się jednocześnie na całym świecie już od kilku lat. W odróżnieniu od innych imprez biegowych, tutaj meta goni uczestników – nie jest ona celem tylko zagrożeniem. Za uczestnikami z 30 minutowym opóźnieniem rusza Samochód Pościgowy, który następnie zaczyna powoli przyspieszać. Bieg kończy się, gdy samochód dogoni biegacza.

Bieg odbywa się jednocześnie aż w 24 miejscach na całym świecie – to wydarzenie globalne, które pozwoli na wyłonienie najlepszych na świecie biegaczy: kobiety i mężczyzny. Te osoby, które nie mogą dotrzeć do żadnej z głównych lokalizacji, mogą ściągnąć aplikację Wings for Life World Run i uciekać przed wirtualnym Samochodem Pościgowym dokładnie w tym samym czasie, co pozostali biegacze na całym świecie.

Najważniejsze


Nasz start ma za zadanie przełamywać ograniczenia osób z uszkodzeniem kręgosłupa i różnymi chorobami neurologicznymi, natomiast najważniejszym celem jest popularyzacja samego wyścigu. Uczestnicząc w Wings for Life World Run, przyczyniasz się do rozwoju medycyny! 100% opłat startowych i wszystkich datków ze zbiórek organizowanych z okazji biegu przekazywane jest na przełomowe projekty badawcze i testy kliniczne nad urazami rdzenia kręgowego.

Rekord


Pierwsi wyprzedzeni biegacze jako pierwsi będą świętować swój własny sukces! Natomiast ostatnia kobieta i ostatni mężczyzna, którzy zostaną dogonieni, będą okrzyknięci Globalnymi Mistrzami. Obecny rekord biegu wynosi aż 88,44 km!

Reportaż w Faktach TVN


Zobaczcie jak wyglądają przygotowania Sławomira Jędrzejko do biegu Wings for Life w Poznaniu w egzoszkielecie EKSO GT!

Reportaż o przygotowaniach do biegu Wings for Life na egzoszkielecie - Fakty TVN