Nasi biegacze

Poznajcie ludzi, dla których limity nie istnieją


Poniżej krótkie sylwetki naszych bohaterów – uczestników biegu Wings for Life 2017 w egzoszkieletach!

 Poniżej krótkie sylwetki naszych bohaterów – uczestników biegu Wings for Life 2018 w egzoszkieletach!

Sławomir Jędrzejko


Nazywam się Sławomir Jędrzejko i mam 28 lat. Od najmłodszych lat moją pasją i sposobem na życie jest sport. W wieku 25 lat uległem wypadkowi na nartach, w którym uszkodzeniu uległ rdzeń kręgowy i trafiłem na wózek inwalidzki. Po wypadku zaczęła się moja przygoda z egzoszkieletem Ekso GT oraz sportem osób niepełnosprawnych. W 2016 roku w egzoszkielecie uczestniczyłem w biegu „Wings for Life” i pokonałem 1393 kroki w 32 minuty… w tym roku pobiję mój rekord ;).

 

Mój wynik w roku 2017 to 410 metrów!

Michał Żołyński


Nazywam się Michał Żołyński. W czerwcu 2005 roku w wyniku wypadku samochodowego doznałem urazu rdzenia na poziomie Th2-Th3. Od tego momentu poruszam się na wózku inwalidzkim.  Obecnie kończę gimnazjum w Olsztynie koło Częstochowy. W przyszłości chciałbym zostać lekarzem i pomagać osobom z podobnymi problemami zdrowotnymi z jakimi borykam się sam. Interesuję się biologią, podróżami, informatyką.

Mój wynik w roku 2017 to 490 metrów!

Łukasz Siemież


„Życie jest zbyt krótkie by się zastanawiać… niepełnosprawność tkwi w umyśle, więc liczy się tylko progres” – z takim nastawieniem wstaje i działam, każdego dnia. Nazywam się Łukasz Siemież i codziennie się mierzę 🙂 przełamując zakotwiczone w społeczeństwie negatywne schematy i stereotypy. Jestem aktywistą środowiskowym, terapeutą funkcjonalnym oraz aktywnym liderem grupy ONiSPRAWNI. Od 2007 roku, gdy w wyniku upadku z wysokości uszkodziłem kręgosłup pokonuje bariery poruszając się przy pomocy wózka. Wiele pokonanych wyzwań już za mną, teraz kolejne, wings for life 2017.

Quo vadis? Ad finem!

 

Mój wynik w roku 2017 to 390 metrów!

Sylwia Cholewińska


 

 

Mój wynik w roku 2017 to 400 metrów!

Reportaż w Faktach TVN


Zobaczcie jak wyglądają przygotowania Sławomira Jędrzejko do biegu Wings for Life w Poznaniu w egzoszkielecie EKSO GT!

Reportaż o przygotowaniach do biegu Wings for Life na egzoszkielecie - Fakty TVN